Desenli Boya Nasıl Yapılır?
Boya rulosunu uygulamak için ilk olarak dilediğiniz desene sahip olan rulo makinesini ve aparatını satın alın ve boyamak istediğiniz duvarın zemin rengini seçin bu renk mevcut duvar renginiz de olabilir. Daha sonra da desen için seçtiğiniz renk efektif boyayı alın ve boyayı dekorasyon makinesinin boya haznesine koyup yukarıdan aşağıya doğru ve düzgün şeritler halinde boyamaya başlayın.
Dikkat etmeniz gereken her bir şerit arasında boşluk bırakmamak ve ruloyu yukarıdan aşağı doğru ileri geri yaptırmadan düz bir biçimde indirmektir. Aşağıdaki resim size bu konuda da yardımcı olacaktır.

Bilmeniz Gerekenler
Uygulamaya başlamadan önce el alışkanlığı kazanmak için kullanılmayan bir yerde veya alçıpan bir zemin üstünde uygulama yapınız. Boyanın kıvamını ayarladıktan sonra boyanacak yere geçiniz.

  1. Kullanım aşamasında desenler kayma yaptığı takdirde efektif(sedef ) boya yı en fazla %5 oranında inceltiniz. (efektif boya markadan markaya değişiklik gösterdiğinden dolayı kalın olabiliyor)
  2. Pencere üst kenarlarında makineyi kendinize doğru çekiniz.(makinenin içinde az miktarda boya koyunuz)
  3. Desenlerin aynı hizada başlaması amacıyla aparatın üstüne kalemle işaret koyunuz.
  4. Uygulama esnasında köşelerde desenden  dar alan kaldığı takdirde desenli boya kuruduktan sonra desenlerin olduğu kısıma gazete koyup uygulamayı tekrarlayınız böylelikle desenlerin üst üstte binmesini engellemiş olursunuz.
  5. Su Bazlı Yarı mat , mat  ve plastik boya zeminlerde uygulayınız. Yağlı  boyalı ve su bazlı parlak boyalı yerlerde uygulanmaz.
  6. Desenli Boya yapıldıktan sonra aparat ve makineyi hemen  soğuk su ile yıkayınız.